AnasayfaEski ParşömenTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 Valénte Iris d'Armaque

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Valénte Iris d'Armaque
Hayalet
Hayalet
Valénte Iris d'Armaque

Mesaj Sayısı : 15
Galleon : 22
Kayıt tarihi : 02/05/09

Bilgiler
Ro Puanı:
Valénte Iris d'Armaque Imgleft97/100Valénte Iris d'Armaque Emptybarbleue  (97/100)

Valénte Iris d'Armaque Empty
MesajKonu: Valénte Iris d'Armaque   Valénte Iris d'Armaque Icon_minitimeC.tesi Mayıs 02, 2009 11:16 am

Adı'' Valénte Iris d'Armaque
Yaşı" 16 yaşında öldü.
Doğum Tarihi" 21 Kasım -
Uyruk" Norveç - İngiliz Melezi
Kişisel Özellikleri"

Valénte mi? Kesinlikle gizemli ve karanlık. Kişiliğinin tuhaf çekiciliği bu iki önemli noktanın çevresinde gelişmiştir. Bütün o karmakarışıklığın arasında labirentin sonundaki çıkış kapısı gibi basit bir kavramdır genç kız. Mükemmeliyetçi bir yapısı vardır ve bu yüzden her şeyin en iyisine sahip olmak ister. Aslında dışarıdan görüldüğü gibi içi de soğuktur. Küçüklüğündeki mutluluğu büyüdükçe yerini huzursuz bir eksikliğe bırakmıştır. Anlaşılır biçimde kendini ifade edebilir fakat karşılık görmeyi pek beklemez. Güvendiği insanlara açılmakta tereddüde düşmez, sırların ve yaşanılan kötü olayların içe atıldıkça ruhunda rahatsızlık verici bir ağırlık yaptığını düşünür. Aslında konuşmayı da fazla sevdiği söylenemez. Daha çok (tiyatrodan gelen alışkanlıklarla) jest ve mimiklerini çok kullanır. Yeterli sayıda dostu olsa da ondan hoşlanmayanların sayısı daha çoktur. Çevresindekilerin tutumuna rağmen kesinlikle kindar değildir. Düşmanlarına karşı kesinlikle kin beslemez, rekabete girmez ve nefretini kimsenin hak etmediğini düşünür. İşte bu özelliği ile diğer insanlardan ayrılır. Buna karşın hırslıdır ve hedeflerine ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Yarın ne olacağını bilemeyeceği için ayakları yere basar. Hedefleri, imkânsızlıktan doğmuş pişmanlıkların gölgesinden uzakta, her zaman başarabileceği zorluktadır.

Bir yalancı ya da hain değildir. Ama işine geldiği zaman gerçekleri kolayca gizleyebilir. Hem zaten Valénte'nin ne yapacağını kim bilebilir ki?

Genelde yetişkinler tarafından sevilen, arkadaşlarının arasında gözde olan kızların arasında bir böcek gibi muamele görürdü. O ebeveynler tarafından kötü olarak nitelendirilen küçük kızdır. Buna bir anlam veremese de bazı kötü huyları vardır gerçekten. Hayalet olarak dünyaya geri dönmeden önce ayakkabılarını asla bağlamaz, bağcıkları eline aldığı andan itibaren ayakkabısına boş boş bakardı. Bağlamayı bilse de iki ucu birleştirerek fiyonk yapmayı anlamsız bulurdu. Özünde kötü biri olmamıştır Valénte. Sadece hayatın kötü yönlerinin daha baskın olduğunu düşünür ve çoğu kez haklıdır. Fazla karamsar gibi görünse de aslında kendini yakından tanıyanlar için iyimser yönleri de vardır. Gülüp eğleneceği yerleri iyi seçer, ilgi odağı olmak için saçma sapan hareketler yapmaz. Bu konudaki davranışlarının tutarlılığı göz doldurur. İçinde bulunduğu durumdan dolayı pek sık gülümsemez, gülümsediğinde ise gerçekten büyüleyici bir hava verir. Kendini rahat hissedebileceği partilere katılır ve bulunduğu zamanın tadını çıkarır. Olduğu gibi davranır, yapmacık her şeyden nefret eder. Farklı olmaya çalışan insanların arasında içi de dışı da bir olan az sayıdaki kişilerden biridir. Doğal olmak onun için farklı olmak kadar önemlidir. Kavga niteliği taşıyan olaylarda haklı olmasa bile haklı olduğunu savunur. Kendisini dili sayesinde çok iyi anlatır ve çoğu zaman insanlara bu şekilde istediğini yaptırır. Karşısındakini kırdığı zaman en masum tebessümüyle başını hafifçe öne eğer ve affedilmeyi beklediğini belli eden bir gülümseyişle öylece dikilir. Çalışmaktan hoşlandığı söylenemez ancak çabuk kavrama yeteneği sayesinde öğrenmekte güçlük çekmez. Hafızası yeterince kuvvetlidir, dikkatli olduğu zaman söylenenleri harfi harfine aklında tutabilir ve ilerleyen zamanlarda eski bilgilerini kullanabilir. Duygularını kontrol edebilir, genellikle sakindir. Mantığını hislerinin önünde tutar, en kötü olaylarda bile hızlı düşünüp karar verebilir. Soğukkanlılığı onu her zaman güçlü kılar.

Koyulan kuralları önemsemez, genellikle çiğner. Eh zaten kurallar çiğnenmek için vardır değil mi? Dik başlı, inatçı ve dediğim dedik olmasının yanı sıra haşarı çocuklar gibi yaramazlık sınırını aşmış olması çoğu kişiyi çileden çıkartır. Fakat Valénte sadece eğlenmeyi bilir. Özgürlüğüne düşkünlüğü yapılan baskılarda da belirginleşerek öğütlerin hepsine kulak tıkamasına ve yönlendirmeleri reddetmesine neden olur. Kendi istekleri ve arzuları dışında kimsenin dediğini yapmaz.

Görünüşe önem verir. Rahat ama şık şeyler onun vazgeçilmez giysileridir. Eski kafalı olarak nitelendirilse de korse giymezse rahat edemez. Vücudunun ahenkli zarafeti göz kamaştırır. Güzelliğinin farkında olan genç kız dış görünüşünü kullanmayı bilir. Şeffaf tenine rağmen dokunabilmesini sağlayan büyülerle kıyafet değiştirmeyi de sınırları içine almıştır.

Hayvanlardan hoşlanmasa da uğursuz olarak anılan siyah kedilere karşı özel bir ilgisi vardır. Gerçek uğursuzluğun simgesellikten uzakta olduğunu bilmesine rağmen yobazlaşmış düşüncelerin içinde bile gerçeklik payı olabileceğini bilir. İnançsız bir Hıristiyan’dır, aslında Hıristiyan bile olduğu söylenemez. Altı yaşındayken kilise korosuna katılmıştır ve kilisede geçirdiği vakit onu çileden çıkarmıştır. Rahiplerin baş ağrıtan yorumlarını dinlemek içini sıkar. Mitolojide geçen tanrıçaların adlarının geçtiği zamanda gerçekten var olduklarına inanır. Yine de ateist değildir ve kişisel fikirlerinin de ötesinde Tanrı’nın varlığını kabul eder. Bazen, büyükannesinin kütüphanesinde çok vakit geçirdiğinde ilk düşüncesi öne çıkar ama bazı şeylerin gizlenmesi gerektiğini bilerek davranışlarındaki acayipliğin nedeni sorulsa bile konuşmaz. Mezun olduğu zamanın ardından kendini Tanrıça Astarte'nin rahibesi olarak hayal eder. Tabi Astarte için inşa edilen tapınakların çoğu yıkılmış, kalanlarda tarihi eser kabul edilerek sergileniyor olsa ve onaltı yaşında ölümle tüm bildikleri değişse bile hayal dünyasına sınır getirilemeyeceğinden rahibe kıyafetlerini giyeceği günün yakın olduğunu söyler ve kimse aksini iddia edemez.

Siyah renkli kedilerin dışında uğursuz olan, en azından uğursuz olarak anılan her şey favorileri listesindedir. Rakamlar, muskalar, lanetler ve daha birçok şey... Somut gerçeklere inanmayı tercih etse de bazen bilinmezliğin cazibesi karşısında yenilir. Gecenin kasveti onu kendini bildi bileli etkilemiştir. Karanlık bastığı anda yaratıkların dünyasını keşfe çıkar ve tüm tehlikelere rağmen aklında uzun süre yer edecek güzel anılarla kuleye döner. Sıcak yaz günlerinin yerine her tarafın beyaza boyandığı soğuk kış günlerini daha çok sever. Yağmurlu günlerde elinden geldiğince kapalı mekânlarda kalmaya çalışır, zira suya karşı hissettiği nefret aslında küçük bir korkudan kaynaklanmaktadır.


Ruhların gri olduğunu düşünür. Bu birazda melankolik duruşundan ve Tanrıçaların gizeminden kaynaklıdır. Hiçbir şey ne tamamiyle siyah ne de tamamiyle beyazdır. Her zaman galip çıkan gridir. İnsanlar ve ruhları içinde aynı şey geçerlidir. Bütün ruhlar gri ve kirlenmiştir onun gözünde. Düşmüş meleklerdir onlar. İçimizi kirletmeye gelen.

Fiziksel Özellikleri" Işıkta laciverte çalan uzun, gece siyahı rengindeki saçlar. Bembeyaz lekesiz ve narin bir ten. Tuhaf, sıradığı bir çekicilik. Güzel bir portre gibidir Valénte. Açık mavi gözleri genellikle ifadesiz olan yüzüyle zıt olarak açlığını belli eden bir pırıltıya sahiptir. Çoğu kez dehşet verici bir ifadeyle kısılan bakışları, karşısındaki kişiyi rahatsız etmek istediğinde pırıltısını kaybederek onu yırtıcı bir hayvan gibi gösterir. Yaşıtlarına göre uzun boylu olmasa da zayıflığı nedeniyle birkaç santim daha uzun görünür.

Ro Puanı" 98 olarak düzeltilmişti.
İstediği Meslek" Hayalet. Bina hayaleti olma zorunluluğu varsa Ravenclaw hayaleti olabilir.
Neden bu Meslek?"
Eski kurgularımdan birini yeniden düzenlemek istiyordum ve kaliteli bir site bulduğumda kullanacaktım. Sitenizin kriterlerime uyduğunu düşünerek kurgumu burada kullanmaya karar verdim ^.^
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
April Jacquéline Fioré
Karanlık Lady - Yönetici
Karanlık Lady - Yönetici
April Jacquéline Fioré

Mesaj Sayısı : 155
Galleon : 234
Doğum tarihi : 30/08/93
Kayıt tarihi : 28/04/09
Yaş : 25
Taraf : Dark Side
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Ro Puanı:
Valénte Iris d'Armaque Imgleft100/100Valénte Iris d'Armaque Emptybarbleue  (100/100)

Valénte Iris d'Armaque Empty
MesajKonu: Geri: Valénte Iris d'Armaque   Valénte Iris d'Armaque Icon_minitimeC.tesi Mayıs 02, 2009 11:34 am

Kabul!

_________________


Valénte Iris d'Armaque 7-38
...:Karanlık Lady:....


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Valénte Iris d'Armaque
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg :: Büyücüler ve Kimlikleri :: Gazete İlanları-
Buraya geçin: