AnasayfaEski ParşömenTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Helena Katherine Menarix

YazarMesaj
Helena Katherine Menarix
Ravenclaw 2.Sınıf
Ravenclaw 2.Sınıf

Galleon : 54
Doğum tarihi : 31/03/95
Taraf : Z.A.Y
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Ro Puanı:
67/100  (67/100)

MesajKonu: Helena Katherine Menarix   Cuma Mayıs 01, 2009 10:31 pm

Soğuk, serin bir Mayıs akşamıydı. Sabah ki sıcağa nazaran çok soğuktu. Yatakhanede konuşan yoktu ancak uyuyanda yoktu 4'üde yataklarında oturuyorlardı. Herkes gözlerini bir yere dikmiş öyle bakıyordu. Helena, gözünü odadaki kartal resmine dikmişti. Ara ara yatıyor ancak uyuyamıyordu. İçi çok huzursuzdu. Yatakhanedeki arkadaşlarına "Arkadaşlar ben çıkıyorum gelirim birazdan" Demişti ancak yanıtı çok gecikmedi. Her zamanki gibi Alison kitap okuyordu. Kitaba bakarak ve bu arada okuyarak "Bu saate dışarı çıkman yasak Helena" Alison bunları söylerken Helena kapının kolunu tutuyordu ve cevap olarak bir omuz silkmesi yetti. Yatakhanenin kapısını açtığında biri var mı diye ilk olarak kafasını çıkarıp baktı. Hiçkimsecikler yoktu. Ortak salonundan çıkıp Hogwarts koridorlarına çıkabileceği kapıyı yavaşça açtığında önünde Jasmine vardı. Helena onu görünce şaşırmıştı. Jasmine; "Helena ben müdüre gidip şu kılıç efsanesini sorucağım ortak salonda konuşulan tek konu bu sanada benimle gelmek ister misin diye sorucaktım malum son zamanlarda seni biraz az görüyorum." Helena bunun çok iyi bir şekilde farkındaydı ancak ona bunu söylemek istemiyordu. Az durdu düşündü. Jasmine ile yürürken koridorun sonu gelmişti. Onun ardından bir sağ, bir sola ayrılıyordu. Jasmine koridora hiç düşünmeden çıktığında Helena kolundan tutup kendine çekti "Önce bir bak saat çokgeç oldu, yakalanırsak iyi olmaz" Dedi. Jasmine anlamıştı ve tamam anlamından başını sallamıştı. Müdür'ün yanına gidiyorulardı. Bu arada koridorlara iyice bakınıyorlardı. Müdür iyi kalpli sevecen bir insandı. Kızacağını sanmıyorlardı...

Müdür'ün yanına vardıklarında. Müdür odasında kitaplarıyla uğraşıyor ve diziyordu. Bazı kitaplarının içini açıp parşomenleri alıp okuyordu. Bazı kitaplarıda öyle açıp okuyordu. Helena ve Jasmine, müdürün işinin bitmesini bekliyor ve masanın üstündeki üstü tozlu, bazılarınında da örümcek ağları vardı. Çok eskiydi kitabı açtığında sayfaların rengi beyaz, sarı olması gerekirken kahverengiydi çok eski bir kitaptı çokta değişik bir yazı stiliydi. İşini bitirmişti. İki kıza dönüp; "Evet size nasıl yardımcı olabilirim" Diye sordu. Konuşmasına Jasmine başlamıştı "Profesör size bir şey sormamız gerekiyor" Demişti. Tam o sırada sihir bakanın sesleri geliyordu kapının neredeyse önündeydi. Müdür kızlara bakarak "Çabuk saklanın !" Dedi Jasmine ve Helena kitaplığın arkasına saklanmıştı. Sihir bakanı hızlı ve sert adımlarla Müdür Arthur'un yakınına gitmişti. Çok kötü görünüyordu çok kızgındı. Müdür Clevert ayağı kalkmıştı. Sihir bakanı sakinmiş gibi bir izlenim bırakarak; "Merhaba Arthur. Bu saatlere kadar çalışır mıydın?" Dedi. Müdür Clevert gayet sakindi. Ve bu sakinliğini koruyarak cevabını verdi; "Hoşgeldin Sebastian. Ziyaretinin sebebini öğrenmemde bir sakınca yoktur umarım." Jasmine ve Helena, biraz korkuyorlardı ancak konuştukları hakkında meraklanıyorlardı. Sihir bakanı çok kızgın ve ukala bir tavırla; "Okulda bir kılıç varmış, sen daha iyi bilirsin." Demişti sihir bakanı Jasmine ve Helena herşeyi tam olarak kavramıştı; Kayıp kılıç efsanesinden söz ediyorlardı. Müdürün sakin tavırları gitmişti ve kızgın bir tavır gelmişti; "Bunu o kaçık kadının gazetesinden mi okudunuz?" Sihir bakanı çok kızgın bir halde; "Siz? beni nasıl böyle birşeyle suçlarsınız!" Profesörde bakanda çıldırmış gibi kavga ediyorlardı. O ara işte bir çığlık kopmuştu. Bu çok acı bir kız çığlıydı kan dondurucu, tüyler ürperticiydi. Bakanda Profesör öle kalakaldılar. O arada içeri koştura koştura içeri bir Gryffindorlu girdi;"Profesör Clevert Slytherin'li bir çocuğun elinde bir kılıç var, az önce Gryffindor'lu bir başka çocuğa sapladı." Jasmine ve Helena ağızları açık kalmıştı. Profesör ve bakanın çıkmasının ardından Menarix ikizleride çıkmıştı. Dışarı çıktıklarında herkes yaralı kızın başında toplanmıştı. Birden hareket eden merdivenlerden birinden bir ses duyulmuştu; o kılıcı saplayan Slytherinli çocuk elindeki kılıç ile : "Ben yaptım, Arthur." Demişti çocuk elinde beceriksizce kılıcı tutarak ukalaca duruyordu. Herkes gence sadece bakıyor hiçbirşey söyleyemiyorlardı...

Kayıp Kılıç Efsanesi kurgusunu çok seviyordum o nedenle onu koydum Wink
http://phoenix-ro.forumsline.com/kimlikler-f6/helena-katherine-m
April Jacquéline Fioré
Karanlık Lady - Yönetici
Karanlık Lady - Yönetici

Galleon : 234
Doğum tarihi : 30/08/93
Taraf : Dark Side
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Ro Puanı:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Helena Katherine Menarix   Cuma Mayıs 01, 2009 10:38 pm

En başta renklerini beynemedim. Tek renk tonu kullanmayı dene. Ayrıca site rengi beyaz rengi yuttuğundan göz yoruyor. Bu yüzden renklerini değiştirmen lazım. Görüntüyü bozmuş. Bir kaç yerde imla hataların ve noktalama hatalırını buldum. Onlarda Ro'nun akışını bozmuş. Kurgun senin olmadığından kurgu konusunda bir şey diyemeyeceğim. Betimlemeler neredeyse yok.

...:Karanlık Lady:....

Helena Katherine Menarix
1 sayfadaki 1 sayfası