AnasayfaEski ParşömenTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 ! Phoenix Site Kuralları !

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
James Dean Caliente
Karanlık Lord - Yönetici
Karanlık Lord - Yönetici
James Dean Caliente

Mesaj Sayısı : 123
Galleon : 172
Doğum tarihi : 24/12/90
Kayıt tarihi : 23/04/09
Yaş : 28
Taraf : ^^ Karanlıkk
Sihirsel Soy : ^^ Safkann

Bilgiler
Ro Puanı:
! Phoenix Site Kuralları ! Imgleft100/100! Phoenix Site Kuralları ! Emptybarbleue  (100/100)

! Phoenix Site Kuralları ! Empty
MesajKonu: ! Phoenix Site Kuralları !   ! Phoenix Site Kuralları ! Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 1:58 pm

Genel Kurallar"

* Phoenix’e Türkçe olmayan -çünkü kurgumuza uygun değildir- bir Ad-Soyad ile üye olmak zorundasınız.

* Phoenix eğlenmek amaçlı kurulan bir Rol Oyunu -Role Playing Game- sitesidir. Bu amaçla kayıt olmalısınız.

* Phoenix üyelerine genel forumlardan ve/veya özel mesaj yoluyla reklam yapmak, hakarette bulunmak, sözle taciz etmek, küfür etmek yasaktır. Ispatlandığı takdirde yapan kişi cezalandırılır. Özel mesaj yoluyla reklam yapan üyenin özel mesaj atma hakkı elinden alınır. Genel forumlara reklam yapmak üyenin yasaklanmasına sebep olur. Hakaret, sözle taciz ve küfür hem kullanıcının hem de IP'sinin banlanmasına sebep olur.

* Phoenix adminleri, profilde, kullanıcı adında, avatar ve imzada, mesajlarda; müstehcen, ahlak dışı yazı, resim ve/veya bir simge bulunduran kullanıcıyı forumdan yasaklama yetkisine sahiptir.

* Phoenix yetkili kadrosu Site Yöneticileri'nden ve Büyücü Konseyi'nden oluşur. Yetkili kadro forumun düzeni için çalışan, Rol Oyunları'nı yöneten, üye sorunlarıyla ilgilenip onlara yardımcı olan insanlardan oluşur. Yetkili Kadro alınna ortak bir kararla bir üyeyi uyarma, gerekirse cezalandırma yetkisine sahiptir. Bu kişiler, forumda uygun görmedikleri başlıkları/mesajları silme hakkına sahiptir.

* Bölüm Modaretörlerinin oluşturduğu, adminlerden onay almış kurallara bütün üyelerin uyması zorunludur.

* Bu madde Yetkili Kadro ile ilgilidir. Aşağıda, üç madde halinde belirtilmiştir.

- Hiçbir üye bir Site Yöneticisi'ni -herhangi bir üye için- torpil yapma, kayırma ve benzeri suçlarla suçlayamaz. Site Yöneticisi olma şartlarından ilki tarafsız ve objektif olmaktır. Bu şekilde bir suçlamada bulunan üye uyarılır, tezini yaymaya devam ederse siteden uzaklaştırılır.

- Site Yöneticileri veya diğer yetkililer herhangi bir durumda üye seçimi yaparken üye hakkındaki düşüncelerini de inisiyatif olarak kullanabilirler. İnsanlar, güvendikleri insanlarla çalışmak ister. Böylece seçim, yetkililerin ortak kararıyla adil bir şekilde yapılır.

- Phoenix’i diğer Rol Oyunu sitelerinden ayıran en büyük özellik, Site Yöneticileri'nin üyelere karşı sıcak ve şeffaf olmasıdır. Bu durumdan faydalanma düşüncesinde olan üyeler, Site Yöneticileri'nden aynı sıcaklığı göremeyeceklerdir. Kısacası, yöneticilerden bir ayrıcalık istemek yasaktır.

* Phoenix’de en fazla iki üyelik sahibi olabilirsiniz. Yetkililerin ortaklaşa aldığı bir karar ile üçüncü üyelik alımına izin verilebilir. İdare edilemeyecek sayıda üyelik aldığınız takdirde üyelikleriniz teker teker silinir.

* Siteye üye olduğunuzda kabul ettiğiniz kurallar, Phoenix kuralları dahilindedir.

* Sanal Hogwarts Akademisi Site Yöneticileri'nden üyelik sildirmek isteyen üyeler geçerli bir mazeret bildirmek zorundadırlar. Aksi takdirde üyeliğiniz silinmeyecektir.

* Sanal Hogwarts Akademisi Site Yöneticisi olmak, Site Yöneticisinden istenecek kadar basit bir mevzu değildir. Yetkili kişiler -özellikle de yöneticiler- siteye emek vermiş, tüm üyelerin güvenini kazanmış kişilerden seçilir. Bunun için herhangi bir istekte bulunulması, mesaj atılması veya başlık açılması halinde üye 3 gün uzaklaştırma cezasından başlayan cezalara çarptırılır.

Rol Oyunu Kuralları"

* Rol Oyunu Puanınızı belirlemeden rütbe alamaz, herhangi bir Rol Oyunu Forumu'na mesaj atamazsınız. Rol Oyunu puanınızın yettiği bölümlere başvuru yaptığınızda kabul edilirsiniz. RO puanınız 50'nin aşağısında ise Rol Oyunu yapmanız yasaklanır. Derslere katılarak, Rol Oyunu puanınızı yükseltme şansına sahip olabilirsiniz.

* Rol Oyunu bilmiyorsanız Rol oyunu başlıklı forumda görevliler size yardımcı olacaktır. Unutmayın, Rol Oyunu bilmeden hiçbir etkinliğe katılamazsınız.

* Rol Oyunu yaparken mantık kurallarına uymalısınız. Aşağıda kurallar maddeler halinde verilmiştir.

- Rol Oyunu Mantık Kuralları'na göre bir oyuncu iki farklı yerde RO yapamaz. Çünkü bir büyücü/cadı aynı anda iki farklı mekanda bulunamaz. Tek zaman ve Tek mekan diye bir gerçek vardır. Bu kurala uymayan arkadaşlar bölüm sorumluları tarafından uyarılır.

- Rol Oyunu Mantık Kuralları'na göre olaylar, sırasıyla ve tam olarak gerçekleştirilmelidir. Misal; Hogwarts'a gitmek isteyen bir öğrenci Hogwarts Treni'nde RO yapmalıdır. Aksi takdirde Hogwarts'ta yaptığı RO'lar geçersiz sayılır.

- Rol Oyunu Mantık Kuralları'na göre oyunu yöneten bir kesim vardır. Bunlara Dungeon Master {Zindan Efendisi ~ ZE} denir. Oyunda başınıza neler geleceğinden onlar sorumludur. İtiraz etme hakkınız yoktur.

- Önemli ve belirleyici Rol Oyunları'nda zar sistemi kullanılır. Bu sistem Rol Oyunları'nda hem oyuncunun şansını baz alır, hem de daha adil bir seçim sağlar.

- Rol Oyunu'nda sadece kendi karakterinize doğrudan müdahale edebilirsiniz. Bir başka karakter için kendi RO'nuzun sonucunu yazamazsınız. Bunu ya karakter kendi sonlandırır ya da DM sonunun nasıl olacağına karar verir.

* Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Bina Seçimleri bir büyücü için bir kez yapılır. seçilen binaya itiraz etme hakkı yoktur. Herhangi bir öğrencinin binası sonradan değiştirilemez. Torpille bina değişimi istenmesi veya istenilen binaya arkadaş torpiliyle girmek istemek, söz konusu bile olamaz.

* Phoenix Rol Oyunları yetkililerin oluşturduğu bir kurguya bağlıdır. Üyelerin kurgu dışında yaptığı RO'lar geçersiz sayılır, kurguya aykırı hareket eden üyelerin Rol Oyunu yapma hakkı ellerinden alınır.

* Rol Oyunu için başlık açarken "Sadece X gelsin." veya "Gelecek kişi şöyle olsun." gibi şartlar koşmak kesinlikle yasaktır. RO'ların yanına bu tip saçma notlar düşmek mantıklı değildir . Mantık çerçevesi dahilinde RO'cu istediği Rol Oyununa katılabilir. Yalnızca Adminlerden özel izini RO’lar ve Kurgu RO'ları buna dahil değildir.

* Büyücü Ailelerine katılan Rol oyuncuları, mazeret bildirmeden aileden çıkamaz. Aile değiştirme hakkı sadece bir kez olup aile reisinin mazereti kabul etmesi ile gerçekleşir.

* Rütbe değişimi istisnai durumda dışında yapılmayacaktır.

- Phoenix Yönetimi -

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://phoenix-ro.forumsline.com
 
! Phoenix Site Kuralları !
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg :: Büyü Dünyasına Duyurular :: Yönetimden Duyurular-
Buraya geçin: